30 Temmuz 2014 Çarşamba

24 Temmuz 2014 günü programın konuğu Ümmühan Tibet idi

24 Temmuz 2014 Perşembe günü "Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik" programında, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Başkanı Ümmühan Tibet konuğumuz oldu.

Zeytinin beslenmedeki önemi ve küçük aile işletmeciliği yoğunlukla olan zeytinciliğin önemi ve yasa tasarısı ile karşı karşıya kalınan sorunlar konusunda konuştuk.

Zeytin tüketiminde dünya birincisi iken zeytinyağı üretiminde Dünya 2.si olan Türkiye, tüketiminde gerilerde yer alıyor. Bunun sosyal ve ekonomik nedenleri üzerinde konuştuk. "Zeytinyağı PAHALI algısı" nın günde 1 paket sigara içen bir kişinin zeytinyağına pahalı demesini anlamak mümkün değil diyen Tibet, Dünyada tek zeytinyağlı yemekler sınıflamasının olduğu ülke olan ülkemizde zeytinyağının SAĞLIĞIMIZ İÇİN daha da yaygın kullanılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’nin zeytinliklerinin ölüm fermanına hayır! #ZeytinHayattır
Çiçek yağları üretimindeki büyük sermaye karşısında, çoğunluğunu küçük aile işletmelerinin oluşturduğu zeytin üretimi bugünlerde ortayı çıkarılan yasa tasarısı ile daha da büyük sorunlar ile karşı karşıya bulunmaktadır.

Bu nedenle, yasa tasarısına karşı destek vermek için imzalamayı unutmayın:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme