15 Aralık 2016 Perşembe

8 Aralık 2016 günü programın konusu Dünya Gönüllüler Günü idi

Açık Radyo'da 8 Aralık günü "Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik" programının konukları; Birleşmiş Milletler Gönüllü Programından Burcu Morel ve GENÇTUR Gönüllü Programlar koordinatörü Zafer Yılmaz oldular.

5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle UNV (United Nations Volunteers) ve Türkiye'de düzenlenen çeşitli programlardan konuşuldu.

Dünya Gönüllüler Günü programında ulusal, uluslararası ve online gönüllülük sayesinde bu yıl 130 ülkede faaliyet yapıldı.

UNV kanalı ile 25000 online gönüllü varken bizzat sahada çalışanların sayısı da 7000i buldu. Türkiye'de de 72 UNV'nin yer aldığı programa https://www.unv.org adresinden ulaşılabiliniyor.

Programda ayrıca Ankara'da 1 Aralık 2016 tarihinde yapılan Uluslararası Gönüllülük Forumu'ndan da bahsedildi. Ulusal Ajans'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya UNV ve Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı olan JICA da destek verdiler. 150 kişinin katıldığı toplantıya çeşitli ülkelerden gelen AGH gönüllüleri, Türkiye'de bulunan Japon Gönüllüler ve kamu ve STK temsilcileri katıldılar.Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme