9 Ocak 2017 Pazartesi

5 Ocak 2017 günü programın konusu ASHOKA idi

Açık Radyo'da 5 Ocak 2017 Perşembe günü "Toplumsal Dönüşüm için Sosyal Girişimcilik" programının konukları; ASHOKA sosyal girişimcilik programları sorumlusu İstem Duygu Akalp ve ASHOKA'ya 2016 yılında seçilmiş olan Yaşar Adnan Adanalı idi.

ASHOKA'nın sosyal girişimcilik alanındaki çalışmalarına genel bir bakış ile MAD - Mekânda Adalet Derneği'nin amacı ve gerçekleştirdikleri hakkında konuştuk.


Yaşar Adnan Adanalı - Beyond İstanbul (Mekanda Adalet Derneği)
Mekanda adaletin, demokrasinin önemli bir bileşeni olduğuna inanan Yaşar, kentle ilgili çalışmalarını Beyond İstanbul (Mekanda Adalet Derneği) çatısı altında sürdürüyor. Yaşar, tüm değişim süreçleri gibi kentsel dönüşümde de yurttaş katılımı ve ortak faydanın merkeze konması gerektiğini düşünüyor, yıllardır bu konuda bilgi ve örnek pratikler üretmeye devam ediyor. Beyond İstanbul’da kentliler, mimarlar, tasarımcılar, şehir planlamacıları ve daha bir çok paydaşı bir araya getiren Yaşar ve ekibi, insan odaklı çözümler sunmanın yanı sıra oluşturdukları Umut Arşivi ile iyi örnekler toplamaya ve umudu çoğaltmaya devam ediyor. Demokratik, ekolojik, ve mutlu kentlere giden yolun katılımcı planlama süreçlerinden geçtiğine inanan Yaşar, halen İstanbul ve çevre şehirlerdeki kentlilerle devam ediyor.

ASHOKA hakkında ayrıntılı bilgi almak için www.turkey.ashoka.org ve takip etmek için de https://www.facebook.com/AshokaTurkiye tıklayabilirsiniz.

1 yorum:

  1. Benim adım Rusya'dan Bayan Nadia Albert, Ve ben bugün Kredi ödünç alan Bay Russ Harry'nin yardımıyla mutlu bir kadınım. Kredi arayan herkesi bu Kredi şirketine yönlendireceğim. Bana ve aileme mutluluk verdi, 2 çocuklu bekar bir anne olduğum için hayatımın her yerine başlamak için 500.000,00 dolarlık bir krediye ihtiyacım vardı. Bu dürüst ve tanrı bir kredi ile bana yardım eden adam kredi borçlandırıcıdan korktum 500.000,00 ABD Doları, düşük bir oranda. O, Tanrı'dan korkan bir adamdır, eğer krediye ihtiyacınız varsa ve krediyi geri ödeyecekseniz lütfen onunla iletişime geçin E-posta yoluyla Elegantloanfirm@hotmail.com / Whatsapp numarası + 393511617486

    YanıtlayınSil